ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

20.06.16 Cvičení v přírodě

Vážení rodiče,

žáci, kteří nevycestovali do školy v přírodě, se
ve středu 22. 6. 2016 zúřastní cvičení v přírodě.
Třídní kolektivy budou mít časově vyučování dle rozvrhu.
Na sebe sportovní oblečení, vhodnou obuv, do batůžku pláštěnku, svačinu a dostatek pití.
Můžete dětem dát drobné na nákup malého občerstvení.
Účast dítěte posuďte dle jeho zdravotního stavu (alergici, astmatici,…).
...číst celé20.06.16 Poděkování

Děkujeme rodičům za podporu a pomoc při přípravě dětí na taneční a pěvecké vystoupení dne 11. června na Casanovských slavnostech a těšíme se na další spolupráci v příštím školním roce.
Martina Hanzlíková a Jana Redlichová
...číst celé17.06.16 Hasík

V rámci projektu HASÍK – preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany se uskutečnila tři setkání žáků 6. ročníku naší školy s hasiči HZS v Teplicích. Dvě setkání proběhla v průběhu měsíce května přímo ve škole, na nich se žáci dozvěděli, jak by se měli zachovat v případě nebezpeční požáru a seznámili se s různými druhy hasících přístrojů a s prací hasičů. Poslední, pro žáky nejza ...číst celé17.06.16 Prvňáčci v ZOO PrahaV pondělí 23. května vyjeli žáci 1. A a 1. B na exkurzi do ZOO Praha. Počasí se nám vyvedlo, stejně jako celý výlet. Žáci byli z výletu nadšení, což se projevilo i na jejich chování a přístupu. Společně jsme navštívil všechny pavilony, nejvíce se nám líbil nový sloninec s čerstvým mláďátkem. Žáci si rovněž nakoupili suvenýry pro sebe i pro rodiče a pochutnali si na zmrzlině.

Třídní učitel ...číst celé17.06.16 Exkurze ZOO Děčín

Žáci druhých tříd a třída 1.C se 24.5. zúčastnili školní exkurze do ZOO Děčín. Počasí nám přálo a děčínská ZOO poskytla dětem nejen informace a seznámení se zvířaty, ale i spoustu prostoru ke hraní a občerstvení. Doporučujeme ostatním třídám.
Mgr. Eva Kupová, Mgr. Martina Hanzlíková, Mgr. Jana Burešová , Mgr. Jana Červenková
...číst celé17.06.16 Výlet za sběr

V úterý 31.5.2016 se vybraní žáci 5. a 6. ročníku zúčastnili exkurze na hradě Sukoslav v Kostomlatech pod Milešovkou. Těsně před odjezdem se spustil veliký liják a tak jsme cestou k autobusu zmokli. Během cesty autobusem do Kostomlat se déšť zesiloval a nepřestával ani v momentě, kdy jsme vystupovali ven z autobusu. Museli jsme ujít ještě asi 3 km pěšky k hradu, ovšem déšť byl natolik silný, že j ...číst celé17.06.16 Exkurze na hrad Kostomlaty


Žáci druhých ročníků a třídy 4.A, kteří sbírali starý papír, se jako poslední skupina za odměnu zúčastnili exkurze na rozsáhlou zříceninu gotického hradu Kostomlaty. Počasí přálo, žáci se dozvěděli zajímavé informace z historie hradu, z věže si prohlédli okolí zříceniny a nakonec si na nádvoří hradu opekli vuřty.
Mgr. Martina Hanzlíková, Mgr ...číst celé17.06.16 Ornitologické vycházky

V závěru školního roku se naši žáci 4. ročníků účastnili ornitologických vycházek pod vedením p.učitelky Mgr.Martiny Hanzlíkové, která je členkou České společnosti ornitologické V rámci výuky přírodovědy si zda děti prohlubovaly své vědomosti a naživo se seznamovaly s ptactvem v jejich přirozeném prostředí. Vzhledem k počtu odchycených ptáčků a krásnému počasí se všechny tři akce velmi zdařily.
...číst celé17.06.16 Třetáci na zámkuDne 15. 6. jsme se s žáky 3. ročníků vydali na výlet do Děčína a na ústeckou Větruši.
Na zámek jsme dorazili v dobových kloboucích, a sklidili tak velký úspěch od německých návštěvníků. Po prohlídce a správném zodpovězení otázek nám samotný hrabě Thun předal potvrzovací listinu. Po tomto poučném a hezkém zážitku jsem vyrazili na Větruši. Počasí nám začalo přát, konečně vysvitlo sluníčko a my ...číst celé17.06.16 Exkurze Větruše 4.A, B, C

Žáci 4. tříd se zúčastnili deštivé exkurze na Větruši, v přírodním bludišti, v zrcadlovém sále, ale i jsme si rozšířili znalosti v Muzeu o naší historii. Bylo to fajn.
žáci 4.A, 4. B, 4. C ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu