ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

22.10.19 Přírodovědný klokan

16.10. proběhlo školní kolo soutěže "Přírodovědný klokan", ve kterém žáci 8. a 9. ročníků řešili 24 otázek z oblasti fyziky,zeměpisu, matematiky a přírodovědy. A zde jsou naši vítězové:
1.místo Michal Baloch - 8.A
2.místo Tereza Listoňová - 8.A
Martin Suchý - 8.B
Miloslav Vyskočil - 8.A
3.místo Martin Štrobl - 9.A

Všem vítězům blahopřejeme.


...číst celé14.10.19 Malujeme kostel

Ve dnech 1.6. až 30.9. se ve vyhlídkové věži kostela Církve československé husitské v Duchcově konala výstava prací žáků naší školy na téma Malujeme kostel. Současně probíhalo hlasování o nejzdařilejší obrázky, kterého se zúčastnilo 290 hlasujících.
A toto jsou naši vítězové:
1.místo obsadila Kateřina Dvořáková - 49 hlasů
2.místo Karolína Zímová - 36 hlasů
3.místo Lea Vengrynská - 23 hlasy
...číst celé14.10.19 Ve škole se nenudíme

Školní rok je již v plném proudu. Každodenní výuka byla na začátku zpestřena divadelními představeními pro první a druhé ročníky, akcí Den prevence města Duchcova a sportovní aktivitou na fotbalovém stadionu v projektu Můj první gól se zaměřením na žáky nižších ročníků. Též jsme nezapomněli navštívit místní sokolovnu a dětskou knihovnu. Během měsíce září začali žáci navštěvovat Čtenářský klub, kro ...číst celé03.10.19 Šesťáci na adapťáku - den 3.

Ahoj do Duchcova,
včera večer jsme řešili náročné úkoly v temné divočině, a tak se ozýváme až dnes. dopoledne jsme navštívili místní vlastivědné muzeum a továrnu na výrobu dřevěných hraček a vánočních ozdob. Ve výtvarné dílně jsme si mohli vyzkoušet výrobu jednoduché dřevěné hračky či dekorace. Maminky, máte se na co těšit! Odpledne bylo nutné zabojovat a získat další klíče od pevnosti Boyard. Mo ...číst celé01.10.19 Šesťáci na adapťáku - den 2.

Ahoj rodičové, to byl den! Dnes dopoledne jsme se snažili ve sportovních soutěžích získat další klíče k pokladu pevnosti Boyard. Šlo nám to dobře - hlavně proto, že jsme všichni spolu dobrý tým. Po poledním klidu jsme vyrazili na krátkou procházku a bylo nám v horské přírodě tak dobře, že jsme šli a šli... A z procházky byl výlet 15km! Večerře v nás jen zahučela. Učitelky si mysleli, že budeme una ...číst celé30.09.19 Můj první gól

30. září 2019 dopoledne ožil duchcovský fotbalový stadion školními dětmi. Žáci našeho 1.stupně si v rámci projektu Škola v pohybu – Můj první gól podporovaného FAČR zašli vyzkoušet pohybové aktivity pod vedením zkušených trenérů a hráčů fotbalu. Na hrací ploše je čekala řada individuálních i skupinových disciplín, při nichž si každý mohl otestovat své schopnosti. Zároveň některé zařazené cvi ...číst celé30.09.19 Šesťáci na adapťáku - den 1.

Dobrý večer domů, milí rodiče!
V pořádku jsme dojeli na Horu svaté Kateřiny. I když povětrnostní podmínky nejsou ideální (teda skoro vůbec), pustili jsme se do plnění úkolů, abychom získali první klíče k pokladu pevnosti Boyard! Nedbali jsme větru, deště, hladu... Bane, v teplíčku a s plnými bříšky (taky díky hojným zásobám od maminek a babiček)jsme vybrali týmová jména, vymysleli bojový pokřik a ...číst celé23.09.19 Cvičení s sokolovně 1.A

Žáci 1.A se v pátek 20.září 2019 zúčastnili celostátní akce pořádané T.J. Sokol Duchcov nazvané „Sokol spolu v pohybu“. Prvňáčci si prohlédli sokolovnu, zaběhali si v tělocvičně, vyzkoušeli své pohybové dovednosti na překážkové dráze, zacvičili si na lavičkách i na žebřinách. Nakonec se rozdělili do dvou družstev a soutěžili, kdo přemístí víc tenisových míčků ze švédské bedny do obruče ...číst celé13.09.19 Ukázka práce složek IZS

V druhém školním týdnu jsme se s 1.-6. ročníky zúčastnili pěkné akce v zámecké zahradě pořádané složkami integrovaného záchranného systému ve spolupráci s městem.
Viděli jsme ukázku výcviku služebních psů, vyprošťování zaklíněné osoby z vozidla nebo slaňování z výšky hasičského žebříku. Po ukázkách si děti mohly zblízka prohlédnout veškerou techniku a vybavení vozů, udělaly si otisky prstů, mohly ...číst celé10.09.19 Třídní schůzky 6.r.

Třídní schůzky 6.ročníku se konají 16.9. 2019 od 16.00 hod. v kmenových třídách na 2. stupni. ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu