02.05.14 Beseda záchranné stanice Falco Litoměřice

Dne 28.4. jsme navštívili 1. stupeň za účelem besedy ohledně záchranné stanice Falco z Litoměřic. Této besedy se zúčastnili žáci 1. - 9. ročníku ZŠ J. Pešaty.
Viděli jsme tam dvě mláďata plžů, netopýra zrzavého a druh nejmenší sovy u nás, kulíška nejmenšího.
Záchrannou stanicí prošlo asi 700 zraněných zvířat, nejčastěji ptáci. Nyní tam pobývá asi 170 zvířat, část z nich trvale handicapovaných. Z ...číst celé

29.04.14 Soutěž s Centropenem

Naši žáci se zapojili do soutěže "Sbírete vypsaná tornáda a soutěžte o skvělé ceny" vyhlášené firmou Centropen, a. s. K pěknému umístění všem sběračům gratulujeme. ...číst celé

16.04.14 Velikonoční sbírka pro ZS Falco

Žáci naší školy pořádali Velikonoční sbírku pro záchrannou stanici Falco v Dolním Týnci u Litoměřic. Krabice se plnily konzervami a paštikami pro kočky, piškoty, prosem a slunečnicí. Děti nanosily pro zraněná volně žijící zvířata či opuštěná mláďata ve stanici skutečně velké množství potavin. Poděkování patří především rodičům, kteří své děti při této akci podpořili.
Falco je stanicí, k ...číst celé

16.04.14 Třídní schůzky

23. 4. 2014 se konají třídní schůzky ve třídách na I. a II. stupni. ...číst celé

12.04.14 Florbalový turnaj

Ve středu 9.4. proběhlo 1.kolo našeho školního florbalového turnaje. V tomto kole proti sobě nastoupila mužstva 6.ročníků a s výsledkem 3:2 vyhráli žáci 6.B. Ti nastoupí 16.4. od 14.00 proti družstvu 7.A. Opět můžete přijít své týmy podpořit.
Současně proběhla tipovací soutěž na správný výsledek, ta ale v tomto kole zůstala bez vítěze.
Mgr. Vlasta Bártová ...číst celé

08.04.14 Výlet do chomutovského Lesoparku

Výlet do chomutovského Lesoparku byl odměnou pro žáky, kteří se zapojili do podzimního sběru papíru. Počasí se vydařilo a tak nám dopoledne krásně uběhlo. Děti odjížděly plny dojmů z krmení zvířátek a již teď se těší na další naší akci. Doufáme, že tento výlet je motivací pro ostatní žáky, kteří se do sběru papíru nezapojili.

...číst celé

07.04.14 Dětské slyšení

Pod tímto názvem svolal Teplický parlament dětí a mládeže 4.4. do auly teplického gymnázia setkání zástupců školních parlamentů z Teplic a okolí se zastupiteli města Teplic a dalšími hosty. Setkání se zúčastnili Hynek Hanza (ODS), Tomáš Jarolím (nezávislý zastupitel), Jiří Řehák (nezávislý zastupitel), Aleš Perch (ředitel DDM Teplice), Dagmar Waicová (ČSSD), Jakub Mráček (teplický aktivista). Ka ...číst celé

31.03.14 Animace a imaginace v TV

Regionální televize odvysílala TV zprávu o průběhu této akce na naší škole. Video ke shlédnutí je dostupné na webu youtube.com.

Video ve formátu mp4 ke stažení zde.

Práce žáků jsou zde a zde. ...číst celé

31.03.14 2014 Akademie

Video ve formátu mp4 ke stažení zde ...číst celé

31.03.14 Změna termínu