ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

11.12.15 Anglie

Všichni jsme v pořádku. Moc se těšíme domů. Přijedeme mezi 10. a 12. hod. Upřesníme, až budeme v Čechách. Bohužel jsme stále mimo internet, ale co byste čekali od nejmodernějšího města na světě.
Pusu všem. ...číst celé08.12.15 Londyn, den druhy

Ahoj fsichni,
jsme v poradku. Vcera jsme dobre dojeli, pak jsme byli u nulteho poledniku, rychloclunem po Temzi do centra City, navsteva hradu Toweru se zbrojnici a kralovskymi klenoty. Presli jsme Tower Bridge. Vecer na ubytovani. ktere je opravdu veeelmi jednoduche - snad si budeme vice vazit pohodli domova. Ted mame vyuku anglictiny a po lehkem obede jedeme do British Muzea. Vecer se snad i u ...číst celé07.12.15 Anglie

Ahoj, jsme v pořádku na místě.Je tu o hodinu více. Vyrazili jsme na první celodenní výlet do Londýna.
Pa, pusu od nás všech. ...číst celé03.12.15 Berlín den 5.

Dopoledne proběhl poslední výukový blok,v jeho závěru dostal každý z účastníků absolventský certifikát.
Po výuce jsme opět odjeli autobusem do města. Nejprve jsme si prohlédli budovu hlavního nádraží, které se řadí k největším v Evropě. Další zastávka byla u zámku Charlottenburg. Prohlédli jsme si nádvoří a prošli adventní trhy. Od zámku jsme přejeli ke kostelu Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, kt ...číst celé02.12.15 Berlín den 4.

Dopoledne nás opět čekala výuka v jazykových skupinách, pak následoval přesun do města. Nejprve jsme se prošli po Muzeum Insel, zde jsme si také dali oběd. V půl druhé nás čekala prohlídka expozic Nového muzea, zaměřená na historii starověkých států. Nejvíce se nám líbíla část zaměřená na starověký Egypt a busta královny Nefertiti. Z muzea jsme jeli na Potsdammer Platz, kde jsme si prohlédli vánoč ...číst celé01.12.15 Berlín den 3.

Dnes jsme vstávali o hodinu později než včera a v 7.45 jsme odjížděli do školy. Zde byli žáci rozděleni do 4 skupin podle úrovně vědomostí a v těchto skupinách pak tři hodiny řešili různé konverzační a gramatické úlohy.
Ze školy jsme odjeli do Postupimi. Zde jsme navštívili zámek Cecilienhof, kde byla v roce 1945 podepsána Postupimská dohoda. Po zajímavém výkladu jsme se přesunuli k zámku Sanssou ...číst celé30.11.15 Berlín den 2.

Budíček byl dnes už v 5.45 a o hodinu později vyjíždíme do Berlína. Naše první cesta vedla k budově Říšského sněmu, z jehož skleněné kopule jsme měli nádherný výhled na celé město. Po prohlídce jsme se přesunuli k památníku holocaustu a od něho se vydali k Braniborské bráně, nahlédli jsme do budovy Humboldtovy univerzity, vyfotili se u Berlínského dómu a pokračovali až do nejstarší části Berlína - ...číst celé29.11.15 Berlín den 1.

Do Berlína jsme dorazili kolem 13.hodiny. První zastávka byla u berlínské zdi,kterou jsme si prohlédli a od průvodce se také dozvěděli zajímavosti o jejím vzniku a příběhy lidí s ní spojených. Další hodinu jsme strávili zajímavou prohlídkou Muzea teroru, které je věnováno německé historii v období fašismu a komunismu.Poté jsme se zastavili na Check Point Charlie - posledním přechodu mezi východním ...číst celé21.11.15 Zethau - den 1.

Přijeli jsme v dopoledních hodinách a po zabydlení jsme dostali oběd. Po něm jsme si v kině promítali dokumentární filmy z minulých projektů a pak se vydali na procházku po Zethau, při které jsme také navštívili muzeum lnu a na zahradě připravili dřevo na večerní táborák.
Po návratu následovalo seznamovací posezení se skupinou studentů z německého gymnázia. Po večeři jsme společně poseděli u tábo ...číst celé21.11.15 Zethau - den 2.

Budíček byl dnes už v 7 hod. a po snídani jsme jeli autobusem do Brand Ebisdorfu, kde jsme strávili den na místním gymnáziu. Nejprve nás němečtí studenti provedli po škole, potom jsme se rozdělili na čtyři skupiny a každá se zúčastnila výuky angličtiny. Po obědě ve školní jídelně jsme si byli prohlédnout hornické muzeum. Pak jsme se vrátili do školy, kde nás čekalo společné sportovní odpoledne. Po ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu