29.11.13 Mistrovství Pešatky ve fotbale - 3.kolo

Ve středu 27.11. proběhl další zápas naší fotbalové ligy, ve kterém proti sobě nastoupilo vítězné družstvo 7.A proti 8.A. Souboj to byl velmi vyrovnaný,druhý poločas skončil nerozhodným výsledkem 4:4. V prodloužení dala rozhodující gól 7.A, která tak obhájila své vítězství a v příštím týdnu ji čeká poslední soupeř - 9.A.
Opět se sešlo velké množství tipovacích lístků, ale výsledek 5:4 uhodl pouze ...číst celé

29.11.13 Pohádková škola se povedla!

V podvečer 28.listopadu 2013 se otevřely dveře pohádkově vyzdobené školy J.Pešaty pro předškoláčky a mladší žáčky naší školy. Děti čekalo plnění nejrozmanitějších úkolů z osmi známých pohádek. Samozřejmě na závěr nechyběla ani sladká odměna. Rozzářené oči dychtivých dětí a poděkování rodičů byly pro nás odměnou za připravovanou akci.

Tímto i my děkujeme všem rodičům, kteří si v dnešním uspěchan ...číst celé

25.11.13 Vyhrajte nový školní web od WWWproškoly.cz

Portál WWWproškoly.cz společně s katalogem SeznamŠkol.eu pořádají soutěž o profesionální webové stránky a spoustu dalších cen!

Soutěžit mohou základní školy v ČR a na Slovensku. Soutěž odstartovala 11. listopadu a bude trvat pouze do konce roku. Úkolem soutěžících je, aby studenti dané školy vytvořili návrh ideálního rozložení webových stránek, tzv. wireframe. Můžete tedy tak své studenty kreat ...číst celé

24.11.13 Mistrovství Pešatky ve fotbale-2.kolo

Ve čtvrtek 21.11.proběhlo 2.kolo školního fotbalového zápasu. Vítězná 6.A vyzvala k utkání tým 7.A. Fanoušci i hráči 6.A se snažili jak mohli, ale na fyzickou převahu soupeře to nestačilo. 7.A s přehledem zvítězila 8:3. Příležitost opět dostali i ostatní žáci, kteří se zúčastnili tipovací soutěže.Štěstí se tentokrát usmálo na Patrika Ondříčka z 8.A, který jako jediný uhodl výsledek utkání a byl za ...číst celé

23.11.13 SBÍRKA PRO DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ

Ráda bych poděkovala všem, kteří se zapojili do sbírky potřebných věcí a potravin pro děti v azylovém domě v Oseku.
Snad uděláme Vánoce šťastnější těm, kteří za svou nouzi nemohou.
Děkujeme!
Připojit se ke sbírce můžete až do 13.prosince.
Veronika Prchalová ...číst celé

22.11.13 8. ročník Memoriálu Pepy Hampla ve šplhu

Dne 22.11.2013 pořádala tělocvičná jednota Sokol Duchcov závody ve šplhu. Naše škola se zúčastnila soutěže se 6 družstvy v kategorii mladších žáků a žákyň. Chlapci obsadili úžasné 1.místo a děvčata se umístila na 3.místě. Všem našim soutěžícím děkujeme za účast a gratulujeme vítězům k úspěchu.
Mgr.M.Krátká a Mgr.A.Pikrtová
...číst celé

20.11.13 SBÍRKA PRO DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ

Naše škola se připojila k výzvě skupiny žen, které navštívily azylový dům pro matky s dětmi v Oseku u Duchcova "Rodina v tísni":
Jedná se o dům pro matky, které se ocitly v tíživé životní situaci - ať už byly týrané nebo se ocitly bez prostředků se svými dětmi na ulici.
Co osud, to životní tragédie. V tomto domě je momentálně 11 dětí ve věku 14 dní - 12 let a brzy přibude další miminko.
A práv ...číst celé

20.11.13 Mistrovství Pešatky ve fotbale

Na přání žákovského parlamentu byl 14.11. v tělocvičně 2.stupně uspořádán turnaj ve fotbale žáků 6.A a 6.B. I když to bylo po vyučování, sešli se ve 14 hod. v tělocvičně nejen nadšení fotbalisté, ale také fandící publikum, které přišlo své týmy podpořit.Po 45 minutách skončil zápas s výsledkem 6:3 pro tým 6.A.
Zároveň v celé škole probíhala tipovací soutěž, ve které se žáci všech tříd pokoušeli u ...číst celé

12.11.13 ELEKTROODPAD… A CO NA TO NAŠE DĚTI?

Dne 5. listopadu 2013 proběhlo v aule ZŠ Jaroslava Pešaty školní kolo soutěže „Elektroodpad… a co na to naše děti?“ s účastí pořadatele DDM „Sluníčko“ Duchcov. Pět vítězných pětičlenných družstev, sestavených z žáků pátých až sedmých tříd, bojovalo o vítězství ve třech disciplínách.
V prvním kole (Otázky a odpovědi) si soutěžní týmy postupně vybíraly z 20 otázek, na ...číst celé

11.11.13 Pohádková škola a Den otevřených dveří

28. 11. 2013 od 16:30 si Vás dovolujeme pozvat na krásné pohádkové odpoledne, které se uskuteční v budově 1. stupně, Smetanova ul. Pro budoucí prvňáčky budou připravené úkoly a soutěže z různých pohádek. Zároveň si prohlédnete naši školu.
Těšíme se na Vaši návštěvu. ...číst celé