14.06.12 Pozvánka

středa 27. 6. VYDÁVÁNÍ VYSVĚDčENÍ
čtvrtek 28. 6. řEDITELSKÉ VOLNO
pátek 29. 6. řEDITELSKÉ VOLNO

Žádáme rodiče našich žáků, aby v průběhu měsíce srpna sledovali aktuální informace o zahájení školního roku 2012/13 na webových stránkách a vývěsce školy.

Případné změny mohou nastat z důvodu stavebních prací na budově
1. stupně Z ...číst celé

11.06.12 Memoriál ve skoku dalekém

6. června 2012 se žáci ZŠ J. Pešaty zúčastnili Memoriálu Vivien čechové a Jarušky Kršňákové ve skoku do dálky.

V nejmladší kategorii se umístili:
1. Markéta čebišová (5.A)
2. Anna Mufová (5.B)
3. Karin Rujbrová (4.B)

V mladší kategorii:
2. Antonín Janetka (6.A)
3. Gábina Müllerová (5.B)

Pohár jsme opět uhájili a jsme rádi, že u nás zůstane další rok.
Všem sportovcům grat ...číst celé

07.06.12 Exkurze Praha

Dne 30.5. vyjeli žáci 8.ročníků na zeměpisno-dějepisnou exkurzi do Prahy. Hlavním cílem byla návštěva Náprstkova muzea. Prohlédli si zde exponáty dokumentující historii a vývoj indiánských kultur Severní a Jižní Ameriky a kultur Austrálie a Oceánie. Během prohlídky si pořizovali záznamy a fotografie, ze kterých dostali za úkol vytvořit své prezentace.
Z muzea se žáci vydali pěšky na Petřín, nav ...číst celé

05.06.12 Soutěž s Algidou

Prosíme všechny o podporu při hlasování v soutěži s Algidou. Hlasovat můžete pod tímto odkazem: HLASOVÁNÍ ...číst celé

05.06.12 Vyhodnocení autorské soutěže

Vyhodnotily jsme autorskou soutěž, ve které naši žáci vymýšleli básně na téma "Jaro.

1. KATEGORIE / 1. – 3. ročník /
1. místo: Můj kamarád * P. Strnadová, 2.B
2. místo: Jaro * P. Doležalová, 3.B
3. místo: Rozkvetlé jaro * D. Brejcha, 2.B

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ :
Abeceda * T. Lacinová, 2.A
Bráška * M. Šuleková, 2.A

01.06.12 Kinderiáda

Tak jako každý rok přihlásit se na Kinderiádu je velice snadné. A tak ve středu. 30.června 2012 jsme odjeli do Ústí n/L poměřit své síly s ostatními školami.
Soutěžil vždy 1 pár (chlapec, děvče). Za ročník. 2.roč .skok z místa (K. Procházková, D. Šimánek), 3.roč. hod plným míčem ( M. Bohó, T. Šoufková), 4.roč. hod kriketovým míčkem( S. Krajčíková, J.Navrátil),5.roč .skok daleký (G. Müllerov ...číst celé

31.05.12 Ornitologická vycházka

Třída 4.B se 31. května zúčastnila ornitologické vycházky. Zajímavý výklad, ukázku odchytu a kroužkování ptáků nám předvedla Mgr. Martina Hanzlíková.
Měli jsme štěstí na rozmanitost odchycených druhů ptáků. Viděli jsme žlunu, strakapouda, krutihlava, pěnici, střízlíčka, kosa, strnada a pěnkavu.
Děti si mohly ptáčky vyfotit i pohladit. Tímto Mgr. Hanzlíkové moc děkujeme.
Celá akce proběhla ve ...číst celé

31.05.12 Těžba uhlí a rekultivace

Dne 23.5.2012 se uskutečnila exkurze pro učitele Př, Z a EVVO okresu Teplice do areálů Dolů Bílina, které se zúčastnilo celkem 28 pedagogických pracovníků.
Ze ZŠ J. Pešaty absolvovaly tuto exkurzi Mgr.Miroslava Krátká, Mgr.Vlasta Bártová
a Mgr.Stanislava Nachtmannová.
Nejprve proběhl seminář na ZŠ M. Švabinského, kde jsme se seznámili se společností Severočeské doly a.s. se sídlem v C ...číst celé

26.05.12 Pozvánka