06.05.13 Výukový program s Lesy ČR

Děkujeme zaměstnancům Lesů ČR za velmi pěkně zorganizovaný a poutavý výukový program pro žáky ZŠ J. Pešaty, který proběhl v dopoledních hodinách v pátek 3. 5. 2013 v oblasti podmáčených listnatých lesů v Duchcově.
Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, pro které v běžné výuce není prostor. Velkým přínosem bylo množství názorných ukázek ( zvířecí kůže, kosti, rohy, parohy, preparáty ži ...číst celé

26.04.13 Den Země na Pešatce

Dne 22. 4. se žáci 4. – 9. tříd zúčastnili projektového dne – Dne Země. Letošní rok byl vyhlášený OSN jako Mezinárodní rok vody.
Žáci každé třídy byli rozděleni do dvou skupin. Na školní zahradě čekalo na žáky osm stanovišť, na kterých řešili úkoly z mineralogie, botaniky, biologie a ekologie. Mezitím, co žáci prvních skupin odpovídali na otázky a poznávali rostliny, živočichy, ...číst celé

08.04.13 Nabídka letních táborů s výukou anglického jazyka

V příloze najdete nabídku letních táborů společnosti Descartes. ...číst celé

01.04.13 Exkurze do Prahy

Dne 26. 3. vyjelo 70 žáků a 6 pedagogů 2. stupně na zeměpisně - dějepisnou exkurzi do Prahy. Cesta vlakem rychle uběhla a po necelých 2 hodinách jsme vystupovali v Praze na Hlavním nádraží.
Rychlým krokem jsme se vydali přes Staroměstské náměstí a Karlův most na Hradčanské náměstí, kde jsme se setkali s dvěma průvodkyněmi CK „Výuka jinak“. Ve dvou skupinách jsme absolvovali prohlídkov ...číst celé

27.03.13 Dohled MP Duchcov na přechodech pro chodce před školami

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vás informovala o ranním dohledu na rizikových přechodech pro chodce v okolí škol.

Městská policie Duchcov v současné době zajišťuje, dle trvalého úkolu, dohled na níže uvedených rizikových přechodech pro chodce v okolí škol.

přechod v ulici Masarykova - před gymnáziem
přechod v ulici Lipová - nám. Jiřího z Poděbrad
přechod v ulici Osecká - před základní ...číst celé

26.03.13 Soutěž Velikonoční dekorace

V úterý 26. 3. jsme se s pěti vybranými žákyněmi naší školy: Bárou Lacinovou, Anetkou Stárkovou, Petruškou Provazníkovou, Klárkou Fialovou a Kamčou Jurčovou vydali na soutěž o nejkrásnější Velikonoční kraslici do Dětského domova a základní školy. Holky měly za úkol zdobit libovolnou technikou velikonoční vajíčko. Zdobily tedy rozpuštěnými vosky, ubrouskovou technikou, kresbou perem, malbou tempera ...číst celé

20.03.13 Soutěž Informáček

Žáci 5. tříd se ve středu 20. března zúčastnili na ZŠ Plynárenská v Teplicích soutěže "Informáček".

Celkem 20 tříčlenných družstev zde bojovalo o vítězství ve 4 disciplínách:

1. Vyhledávání informací na internetu
2. Zapojení komponentů k počítači
3. Sestavení pojmové mapy
4. Soutěž o nejlepší skóre v online hře Tetris

Naší školu zastupovala dvě družstva:
za 5. A - Jan Myška, Jan Musi ...číst celé

18.03.13 Beseda se spisovatelem Milošem Kratochvílem

V pátek 15. 3. se naši žáci 5. tříd zúčastnili v Městské knihovně besedy se spisovatelem Milošem Kratochvílem.
Žáci si s panem Kratochvílem popovídali o tom, jaké výhody a nevýhody má povolání spisovatele. Dozvěděli se zajímavosti o starších i nově vycházejících knížkách. Nejvíce jsme se zasmáli u autorského čtení, pro které vybral autor velice vtipné úryvky.
Na závěr si děti mohly zakoupit kní ...číst celé

14.03.13 Velké srovnání středních škol podle výsledků maturit

Uvádíme odkaz na srovnání středních škol dle výsledků státních maturitních zkoušek

http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2013/03/01/stredni-skoly-vysledky-maturit/ ...číst celé

13.03.13 Šikovný recitátor

Dne 11. března se konalo oblastní kolo dětské recitační soutěže v teplické knihovně.

Naši školu reprezentovali žáci:
Barborka Lacinová z 5.B
Tadeáš Babčan z 3.A
Emma Olahová z 3.A

Na 1. místě se umístil Tadeáš Babčan a postoupil do dalšího kola, které proběhne v Lounech.

Gratulujeme.
...číst celé