23.04.19 Velikonoční prázdniny v družině

Jak už bývá zvykem, tak u nás v družince bylo rušno i o velikonočních prázdninách. Pro děti, které měly zájem trávit čas s námi, jsme připravili výlet do Postoloprt, kde jsme se ve spolupráci s ekocentrem Dymnivka, zúčastnili programu s názvem ,,Velikonoce“.
Děti si vlastnoručně umlely mouku, ze které zadělaly kynuté těsto na velikonoční věnec.
Některým dětem se sice při pletení věnce troc ...číst celé

22.04.19 Velikonoční vajíčko

Velikonoční soutěž.

V úterý 16.4.2019 jsme se s děvčaty ze čtvrtých tříd vydaly na ,, Velkou velikonoční
soutěž o nejkrásnější kraslici“, kterou pořádal Dětský domov a Základní škola Duchcov.
Účast soutěžních týmů byla opravdu veliká, ani jsme si neuměli představit, kolika
technikami se dají tvořit velikonoční kraslice.
Naše děvčata byla velice šikovná a za svou snahu si odnesla malou ...číst celé

22.04.19 Zajíčkův poklad

Ve středu 17.4. jsme pro děti jako každý rok před Velikonocemi přípravili "Zajíčkův poklad". Děti celé odpoledne soutěžily a plnily úkoly. Poznávaly například mláďata zvířat, zkusily si slalom s vejcem na lžíci, na udici chytit kuřátko nebo se míčkem trefit do zajícovi tlamy. Po celou dobu hrála hudba s dětskými písničkami, tak si mohly naši malý tanečníci i zatancovat. Na závěr byl připravený zaj ...číst celé

15.04.19 Velikonoce v ŠD

Provoz o velikonočních prázdninách je v družině zajištěn od 6:00 do 16:00.
Ve čtvrtek děti vyrazí na výlet do Postoloprt, kde je pro ně připraven program v místním ekocentru.
Ti co se rozhodli zůstat v družině, tak pro ně jsme přichystali velikonoční výtvarnou dílnu. ...číst celé

11.04.19 Ozdoby na velikonoční stůl

Výtvarná soutěž: ,,Velikonoční ozdoba“.

Ve dnech 25.3. až 8.4.2019 se ve školní družině konala výtvarná soutěž o nejkrásnější velikonoční ozdobu.
Děti, za pomoci rodičů, zapojily fantazii a vytvořily nespočet krásných ozdob,
kterými jsme si vyzdobili nejen třídy, ale i okolí družiny a tím jsme si již přivolali
krásnou velikonoční atmosféru.
Na všechny tvůrce čekala sladká odměna.

...číst celé

08.04.19 Zajíčkův poklad

...číst celé

04.04.19 Jaro v družině

Vítání jara

Dne 21. 3. jsme v tento slunečný den s dětmi přivítaly jaro a to tím, že jsme si zasázeli semínka zeleniny, jako jsou rajčátka, hlávkový salát a dětmi oblíbené ředkvičky. S blížícími se Velikonocemi jsme nemohli zapomenout ani na osení. Také jsme si povídali o všem co k jaru patří, děti vyjmenovaly jaké jarní květiny znají, co se na jaře sází, jací ptáci se k nám vracejí z teplých ...číst celé

26.03.19 Soutěž ,,Ptačí budka"

Tak jako každý rok tak i letos jsme se zúčastnili soutěže na podporu ochrany přírody od Sčvk.
Vloni jsme stavěli hmyzí domečky a letos jsme měli za úkol sestavit dle praktického návodu ptačí budku a vymalovat ji dle vlastní fantazie. Teď už jen budky rozmístíme za pomoci pana školníka v okolí školy. Ochrana přírody je velmi důležitá a touto zábavnou cestou jsme si ji připomněli.

vychovatelky ...číst celé

11.03.19 Karneval

A opět bylo veselo! Kde? No u nás v tělocvičně. Naše družinka tu měla karneval. Děti si přinesly různé masky a kostýmy a to se musí nechat, že rodiče a babičky máme opravdu šikovné a nápadité. Nechyběly soutěže ani tance a vyhodnocení masek. Cenu si odnesli úplně všichni a proto nebylo ani žádné zklamání. Takže zase za rok ahój!

Kolektiv vychovatelek šd ...číst celé

11.03.19 Vítání jara v družině

Už se tak moc nemůžeme dočkat jara, že si ho s dětmi v příštích dnech připomeneme tím, že si zasadíme travičku a kytičky a budeme pozorovat jak nám rostou na okenních parapetech v našich odděleních.
A jen co se na nás usměje sluníčko, tak přijde na řadu náš skleník do kterého si zasadíme ředkvičky, kedlubny, rajčátka a...... no prostě něco co nám chutná. ...číst celé