19.05.17 ŠD - Návštěva kláštera v Oseku

Ve čtvrtek 18.5.2017 jsme se rozhodli, že místo každodenní vycházky a skotačení na hřišti uskutečníme něco neobvyklého. A tak jsme se vydali navštívit klášter v Oseku.
Domluvili jsme se s průvodkyní, že výklad přizpůsobí i našim prvňáčkům.Děti nejvíce zaujaly varhany, které nešly svou krásou přehlédnout. Také vchod do tajné místnosti byl velice lákavý. Někteří byli v klášteře úplně poprvé a tak vnímali toto prostředí se zvláštní atmosférou.Už při vstupu na nás dýchl chlad, který v tomto letním období přišel vhod.
Zajímavá byla i Křížová cesta a hrobka s bílou holubicí.
I když v současné době probíhají částečné rekonstrukce kláštera a natáčí se tam film, tak i přesto si to děti užily a změnu vycházky uvítaly.

Vychovatelky ŠD

více foto v naší fotogalerii