03.09.17 ŠD - Příměstský tábor

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V ŠD

V rámci příměstského tábora vyjela družina a školní klub v pondělí do obory Mstišov. Pro děti byla připravena prohlídka lesní zvěře s odborným výkladem. Děti krmily zvířátka suchým pečivem a nejvíce se rozplývaly nad malými selátky, která volně pobíhala mezi výběhy. Poté se děti rozdělily do skupin a prostřídaly se u opékání vuřtů, projely se na koni a užily si na skákacím hradu, trampolíně a velké skákací klouzačce. Vydařený výlet jsme zakončili ledovou tříští a nanuky.
V úterý 29.8.2017 jsme se s dětmi ze školní družiny a klubu vypravili na výlet do nedaleké Bíliny. Nejprve nás čekala exkurze do výrobny a stáčírny známé Bílinské kyselky. Od pana průvodce jsme si vyslechli zajímavé povídání o historii a léčebných účincích místní kyselky a potom jsme se vydali do výrobní haly, kde jsme pozorovali proces plnění kyselky do lahví. Mohli jsme i ochutnat čerstvě načerpanou kyselku. Po exkurzi jsme lázeňským parkem přešli k nedalekému minigolfu. Po seznámení s pravidly hry se děti rozdělily do skupin a s velkým zápalem se pustily do hraní.  I když se nám na minigolfu moc líbilo, vydali jsme se procházkou podél řeky Bíliny zpět na vlakové nádraží. Počasí nám přálo a my jsme se domů vrátili sice unaveni, ale s mnoha novými zážitky.
Ve středu se z nás stali malí piráti, kteří se vydali po vlnách Labe do Hřenska lodí. Cestou jsme rozluštili a doplnili mapu, aby jsme zjistili, kudy povede naše cesta do rokle hrdlořezů. Plnili jsme úkoly a získávali indicie, které nás na konci cesty dovedly k ukrytému pokladu.
Ve čtvrtek jsme vyjeli do Zooparku v Chomutově. Již ve vlaku byly děti natěšené, až uvidí zvířátka v parku. Nejdřive ale na nás čekala jízda v Safari expresu, který nás zavezl do Eurosafari, což je velký výběh v Zooparku, kde jsme mohli pozorovat zvířata v přirozeném prostředí. Spatřili jsme zde například koně Převalského, pratury, jeleny, zubry či muflony. Děti byly vzorní pozorovatelé a velice si to užily. Po malé svačince jsme si pohráli na hřišti a poté jsme pokračovali prohlídkou zooparkem, kde jsme viděli další zvířata, která zde žijí. K vidění je zde přes 160 druhů. Zoopark Chomutov je největší Zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče.
V pátek nás čekal výlet poslední a to na Větruši. Bohužel pro velmi nepříznivé počasí jsme nikam neodjeli a museli jsme změnit naše plány. V družince jsme si oprášili naše vědomosti kvízem, zasoutěžili jsme si a po svačince jsme se vydali na prohlídku duchcovského zámku, který většina dětí navštívila poprvé. Poté jsme zašli do cukrárny Casanova naplnit svá nenasytná bříška sladkými dobrůtkami. I přes nepříznivé deštivé počasí, které nám vůbec nevadilo, jsme si všichni ten poslední den náramně užili.

Vychovatelky ŠD a ŠK ( fota najdete v naší fotogalerii )