ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Nejnovější zprávy z družiny

29.10.18 ŠD - Exkurze v Dubí

V pondělí 29. 10. navštívila školní družina exkurzi v továrně na výrobu porcelánu v Dubí. Celým provozem nás provedla milá paní průvodkyně, děti se dozvěděly vše o historii, kde se těží kaolin, který je nedílnou součástí porcelánové hmoty a podívaly se do všech prostor, kde se výrobky z porcelánu vyrábí, jak vlastně jde výroba „krok za krokem“. Děti mohly vidět a osahat si porcelánovou hmotu, podívaly se, kde se výrobky tvarují do forem, vypalují, malují a jak se na porcelán tisknou různé vzory a obrázky včetně známého cibulového dekoru, který je známý po celém světě. Výklad byl velice zajímavý. Děti si poté v infocentru natiskly na bílé hrnečky dle své fantazie připravené obrázky a po vypálení budou dětem předány. Tato činnost se jim velice líbila a děti byly nadšené. Nakonec nás čekala ještě prohlídla galerie porcelánu, kde se nacházely výrobky z porcelánu různých barev, tvarů a designů včetně duchcovského porcelánu Royal Dux.Výlet jsme zakončili návštěvou McDonalds, kde si děti naplnily hladová bříška.

Těšíme se na další výlet!
Vychovatelky ŠD.

(více foto v naší fotogalerii)
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu