29.10.18 ŠD - Exkurze v Dubí

V pondělí 29. 10. navštívila školní družina exkurzi v továrně na výrobu porcelánu v Dubí. Celým provozem nás provedla milá paní průvodkyně, děti se dozvěděly vše o historii, kde se těží kaolin, který je nedílnou součástí porcelánové hmoty a podívaly se do všech prostor, kde se výrobky z porcelánu vyrábí, jak vlastně jde výroba „krok za krokem“. Děti mohly vidět a osahat si porcelánovou hmotu, podívaly se, kde se výrobky tvarují do forem, vypalují, malují a jak se na porcelán tisknou různé vzory a obrázky včetně známého cibulového dekoru, který je známý po celém světě. Výklad byl velice zajímavý. Děti si poté v infocentru natiskly na bílé hrnečky dle své fantazie připravené obrázky a po vypálení budou dětem předány. Tato činnost se jim velice líbila a děti byly nadšené. Nakonec nás čekala ještě prohlídla galerie porcelánu, kde se nacházely výrobky z porcelánu různých barev, tvarů a designů včetně duchcovského porcelánu Royal Dux.Výlet jsme zakončili návštěvou McDonalds, kde si děti naplnily hladová bříška.

Těšíme se na další výlet!
Vychovatelky ŠD.

(více foto v naší fotogalerii)