23.04.19 Velikonoční prázdniny v družině

Jak už bývá zvykem, tak u nás v družince bylo rušno i o velikonočních prázdninách. Pro děti, které měly zájem trávit čas s námi, jsme připravili výlet do Postoloprt, kde jsme se ve spolupráci s ekocentrem Dymnivka, zúčastnili programu s názvem ,,Velikonoce“.
Děti si vlastnoručně umlely mouku, ze které zadělaly kynuté těsto na velikonoční věnec.
Některým dětem se sice při pletení věnce trochu motaly ruce, ale nakonec se všechny věnce podařily.
Než nám těsto vykynulo a věnce se upekly, přesunuli jsme se do výtvarné dílny, kde jsme si
vyrobili krásné velikonoční dekorace na stůl.
Protože byly děti velice šikovné, zbyl nám ještě čas na návštěvu zoo oddělení, kde jsme si prohlédli
bazén s želvami, voliéry s papoušky i terária s hady. Mohli jsme si pohladit činčilu, morčátka i krásného chlupatého králíka.
V ekocentru nám čas velice rychle utekl, každý dostal do batůžku upečený voňavý věnec, malou sladkou zajíčkovu odměnu a s krásnou velikonoční ozdobou v ruce jsme už pospíchali na vlak.
Moc děkujeme děvčatům z Domu dětí a ekocentra Dymnivka v Postoloprtech za krásně prožité velikonoční prázdniny.

Vychovatelky ŠD (více foto v naší fotogalerii)