27.08.19 Příměstský tábor v ŠD - den první

Poslední prázdninový týden jsme zahájili s družinou výletem do Českého Švýcarska a to ,, Po stopách loupežníka Raschauera.“ Autobus odvezl děti do Brtníků, kde je zkušená průvodkyně seznámila s programema a odtud se vydaly hledat stopy loupežníka, aby získaly jeho poklad. Po cestě plnily úkoly a různé soutěže, kterými si doplnily svoje všeobecné přírodovědné znalosti a vědomosti a další získávaly od paní průvodkyně a to o překrásné krajině a historie okolí. Za správně splněné úkoly dostaly dukáty, které pak na konci cesty v Kyjově mohly s loupežníkem vyměnit za část jeho pokladu. Byl vyslán nejodvážnější jedinec, který se s loupežníkem dohodl a opravdu poklad přinesl a každý tak byl odměněn.
Děti si v přírodě pobyt užil, načerpaly energii, aby se mohly těšit na další den. Co může být lepšího, než svačina v trávě na pařezu, kde voní jehličí, je klid a mohou pozorovat přírodu živě...

více foto v naší fotogalerii