07.01.13 ŠD Výlet do planetária a botanické zahrady

Ve čtvrtek 3.1. jsme se s družinkou vydali na výlet do Teplic. Vyjeli jsme vlakem, v Teplicích přestoupili na MHD a pak hned pod stříšku do planetária. Hodinový program plný zajímavých informací se nám všem moc líbil. Nejprve jsme shlédli pohádku zaměřenou na vesmír a poté už se nám začaly nad hlavami objevovat hvězdy, planety i komety. Povídali jsme si o životě na Marsu i o zákonitostech vesmíru. Dokonce jsme na fotografiích viděli i úplné zatmění slunce. Byl to krásný zážitek, tak čistou oblohu jen těžko v našich běžných podmínkách uvidíme. Po planetáriu jsme se vydali do botanické zahrady, kde nás čekala prohlídka vánoční výstavy, ale i květin a stromů z různých koutů světa. Dětem se nejvíce líbily masožravky, kterých se dokonce některé děti bály :-). I když nám počasí příliš nepřálo, nakonec jsme výlet zvládli a zmokli jsme jen trochu. Počasí však dojem z výletu dětem nezkazilo. Některé děti dokonce cestovaly vlakem poprvé v životě, a tak právě vlak byl pro ně nejhezčím zážitkem.
Vychovatelky ŠD

Fotografie najdete ve fotogalerii.