14.12.13 ŠD Turnaj v pexesu

Tento týden probíhal v celé družince velký turnaj v pexesu. Pexeso je tradiční karetní hra, kterou hrály už naše babičky. Proto je důležité tradici udržovat a také proto, že je to hra, která rozvíjí především paměť. Děti nejprve soupeřily ve svém oddělení po dobu tří dnů a ve čtvrtek se všichni finalisté setkali - dva celkoví vítězové z každého oddělení. Deset nejlepších z nejlepších soutěžili o výhru. Naše domněnky, že starší děti převálcují ty mladší, byly mylné, jelikož právě nejmladší děti se projevily jako největší soupeři a děti z prvních tříd tak obsadily hned dvě místa z vítězné trojice. Třetí místo tak patří tedy Ivance Korbové, druhé místo Pétovi Vosahlovi a první místo suverénně zaujal Domča Mašek. Ve finále hrál každý s každým a právě Dominik skončil jen s jednou prohrou! Jeho paměť se ukázala být tou nejlepší. Všichni finalisté si odnesli sladké ceny. Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme. :-)
Podívejte se na fotky ve fotogalerii

Bc. Pavla Gabrielová
vedoucí vychovatelka