03.02.14 ŠD Pololetní prázdniny

V pátek o pololetní prázdniny část dětí odjelo na výlet a část dětí zůstávalo v družince.

Výlet se konal do Ústí nad Labem na lezeckou stěnu. Cestovali jsme vlakem a z nádraží v Ústí jsme to měli kousek do YMCY. Děti se nasvačily, převlékly a hned si pod dozorem instruktora mohly vyzkoušet boulderovou stěnu. Na stěně bylo několik cest, nejdelší vedla ne směrem nahoru, ale rovně po stěně. Jen ten nejlepší lezec jí prošel až dokonce. Při boulderování už se pan instruktor připravoval na jištění. Každé dítě si mělo možnost vyzkoušet sedák a lezení do výšky pod instruktorovým jištěním. Děti byly velmi šikovné a skoro všechny vylezly až nahoru. Děti, kterým už bolely ruce, měly možnost hrát fotbal či si házet létajícím talířem. Pro děti bylo lezení novým nezapomenutelným zážitkem, jsme rádi, že jsme mohli dát možnost dětem vyzkoušet si něco, co neznají. Některé děti lezení zaujalo natolik, že se tomu chtějí věnovat i nadále. Po lezení jsme se šli najíst do McDonaldu a nesměla chybět ani jízda na jezdících schodech s návštěvou Fóra. Děti se vracely domů plni nových zážitků.

Pro děti, které zůstávaly v družince, byly dopoledne připraveny hry, ale hlavní zábava nastala, když se dozvěděly, že si budou hrát na kuchaře. Nejprve si ale musely vyrobit kuchařské čepice, které se všem velice povedly. Poté nastalo opravdové vaření. A co bylo k obědu? Přeci velmi oblíbené palačinky. Malí, ale šikovní kuchaři krásně ušlehali těsto. Když byly palačinky, které smažila paní vychovatelka hotové, každé dítě si tu svou namazalo marmeládou a smotalo. Potom jsme slavnostně prostřeli a tu dobrotu s velkou chutí snědli. Po obědě jsme se oblékli a šli jsme si ještě na posledním sněhu zabobovat. Celý den utekl jako mávnutím proutku a děti se rozcházely domů s novými zážitky, které vypravovaly rodičům.

Vychovatelky ŠD

Shlédněte fotografie ve fotogalerii.