03.11.14 ŠD Podzimní prázdniny

Výlety

V pondělí 27.10 jsme navštívili zábavné centrum Babylon v Liberci. Cesta to byla daleká a jeli jsme vlakem, děti však byly celou cestu hodné. Ve vlaku jsme hráli různé slovní a stolní hry a proto cesta uběhla rychle a než jsme se naděli, byli jsme v Liberci. V babylonu děti navštívily Lunapark, kde se projely na autodromu, vyzkoušely si horolezeckou stěnu, rodeo na býkovi, poté si vyzkoušely různé videohry, prolézaly překážkovou dráhou, houpaly se na houpačkách apod.

Poté jsme se přesunuli do iQparku, kde byl zpřístupněn svět techniky. Děti si vyzkoušely nejrůznější hry a hlavolamy, vodní hrátky, zrcadlové bludiště, vodní rotující tunel, bublinarium, potopění Titanicu, hru na moderátora počasí a také si děti mohly prozkoumat své tělo termokamerou. Poté jsme se vydali na cestu zpět. Dětem se výlet velmi líbil a náležitě si ho také užily a mohly se tak na plno vydovádět a odreagovat se tak ze světa školních povinností a strávit tak příjemný a zábavný prázdninový den.

Ve středu 29.10 jsme s dětmi navštívili Aquasvět v Chomutově. Děti zde strávily poslední prázdninový den, kde se vydováděly na atrakcích jako je tobogán, vodní skluzavka, točící vír, míčové hry ve vodě atd. Některé děti ukázalaly jací jsou zdatní plavci zejména prvňáci, kteří svým plaveckým nadáním přesahovaly starší děti. Byl to příjemně strávený poslední prázdninový den a děti byly nadšeni, že se mohou vydovádět ve vodním světě plných her a zábavy.

Josef Tomáš

Exkurze do požární zbrojnice v Duchcově.

V pondělí 27.10. se děti ze školní družiny vydaly na exkurzi do požární zbrojnice v Duchcově.
Přivítali nás dva hasiči, kteří nám vysvětlili, co patří k jejich práci, jak zasahují při požárech, dopravních nehodách i při povodních.
Ukázali nám celé vybavení hasičského auta, mohli jsme si vyzkoušet požární oblek i dýchací přístroj, které hasiči používají při požárech. Dobrovolník Matěj Ptáčník se nechal připoutat ve vakuových nosítkách a my ostatní jsme si zkusili, jaké to je, přenášet raněného.
Kluci se nejvíce zajímali o obří nůžky a kleště, které hasiči používají
především při dopravních nehodách. Na závěr si všechny děti mohly prohlédnout kabinu hasičského auta.
Návštěva u hasičů se nám velice líbila a tak děkujeme našim průvodcům za poutavý výklad a zajímavé ukázky.

Neudertová V., Červená L. vychovatelky ŠD.

ŠD - Procházka do zooparku Habeš v Duchcově

Druhý den podzimních prázdnin si i děti, které zůstávaly ve školní družině, užily velmi příjemně. Ráno jsme se sešli v družině a společně si vyrobili zápichy do květináče se skřítkem Podzimníčkem v pestrých barvách.
Po svačině od maminek jsme se vydali na návštěvu zooparku Habeš v Duchcově. I když nám počasí moc nepřálo, viděli jsme asi všechna zvířata, která v oboře chovají - jeleny a laně, muflony, bažanty, kozy a divoká prasata. Všechna zvířata jsme nakrmili jablky, která jsme si pro ně přinesli.
Po procházce, při které nám pěkně vyhládlo, jsme se v družině naobědvali a zbytek odpoledne jsme strávili v knihovně pro děti, kde jsme si prohlíželi nové knížky, povídali si s paní knihovnicí a hráli různé hry.
Odpoledne nám  pěkně uteklo a všichni odcházeli spokojeně domů i se svými skřítky Podzimníčky.

Lacinová J., Neudertová V. - vychovatelky ŠD