17.11.14 ŠD Turnaj v piškvorkách

V týdnu od 10. listopadu se ve školní družině konal turnaj v PIŠKVORKÁCH. Piškvorky jsme vybrali proto, protože jsme je jako malé děti milovali a myslíme si, že i děti v dnešní době mohou přijít na chuť takovéto strategicko-logické zábavné hře, místo her na počítači. Pamatujete si, jak jste je tajně hráli o vyučování pod stolem? :-) Já ano :) A rozhodně nás to více rozvíjelo, než dnešní střílečky atd. První zmínky o piškvorkách jsou datovány dokonce do období 2000 let př. Kristem v Číně!
Po týdnu soupeření v odděleních se v pátek rozhodovalo ve velkém finále o celkovém vítězi. Na třetím místě se umístila Vovčičková Andrea, na místě druhém (a teď klobouky dolů) "prvňanda" Viktorka Holubová (porazila i starší děti!) a vítězkou se stala Leontýnka Kamareithová. O 4. a 5. místo se pak podělili Adélka Svobodová a Klárka Zelenková. Tentokrát holky bodovaly na plné čáře, tak kluci, příště musíte víc bojovat! :-) Vítězkám gratulujeme.

vychovatelky ŠD