24.05.16 Karel IV.

V pondělí se někteří žáci naší školy zúčastnili didaktickodivadelního projektu k příležitosti výročí narození Karla IV. Na zahradu k duchcovskému zámku přijel sám Karel IV. Ukázal nám, jak bojoval na koni, lovil divokou zvěř, jak se oblékal, co jedl a dozvěděli jsme se i spoustu dalších informací i z jeho soukromého života. Jeho šašek nám ukázal jak umí krále zabavit a zabavil tím i všechny děti :-). Po představení si děti mohly vyzkoušet různá řemesla, např. jak se mele mouka, jak se pere na valše, jak se přede na vřetenu.