ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Nejnovější zprávy z družiny

31.10.16 Výlet do Postoloprt

Ve čtvrtek 27. 10. 2016 se děti ze šškolní družžiny vydaly na podzimní výlet do Postoloprt, kde se ve spolupráci se zdejšším domem dětí a ekocentrem Dymnivka, zúčastnily výukového programu s názvem: ,, Od zrníčka po chlebíček"“. Jak jižž název vypovídá, hlavním cílem bylo seznámení dětí se složžením a výrobou pečiva, které si kupují kažždý den v obchodě.
Nejprve jsme se postavili k mlýnkům na obilí. Vůbec jsme si neuměli představit, kolik to dá práce, umlít kopeček mouky, ze které jsme zadělali kynuté těsto a upletli housky. Některé byly baculaté, jiné dlouhé nebo zatočené, ale vššechny vypadaly jako od pekaře.
Zatímco se nám našše housky pekly, podívali jsme se do přírodovědného oddělení v domě dětí, kde jsme si prohlédli akvária, bazén s žželvami, voliéru s papouššky, mohli jsme si pohrát s králíčky, morčaty i činčilou.
Po této prohlídce jsme se přemístili do tělocvičny, kde jsme si společně zahráli na bubny Drumbe, na kterých jsme si i zacvičili a zahráli hry.
Čekání na upečení naššich vlastnoručně vyrobených housek jsme si ješště zpříjemnili výrobou ovečky z pravého ovčího rouna.
Návšštěva postoloprtského domečku nám utekla jak mávnutím kouzelného proutku. Domů jsme se vraceli s krásnou, voňavou houskou a novými znalostmi a zᾞitky. Moc děkujeme děvčatům z Domu dětí Postoloprty za krásně prožžitý výlet.
Neudertová Vlaďka a Tothová Ilča.




jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu