31.10.16 Výlet do Postoloprt

Ve čtvrtek 27. 10. 2016 se děti ze šškolní družžiny vydaly na podzimní výlet do Postoloprt, kde se ve spolupráci se zdejšším domem dětí a ekocentrem Dymnivka, zúčastnily výukového programu s názvem: ,, Od zrníčka po chlebíček"“. Jak jižž název vypovídá, hlavním cílem bylo seznámení dětí se složžením a výrobou pečiva, které si kupují kažždý den v obchodě.
Nejprve jsme se postavili k mlýnkům na obilí. Vůbec jsme si neuměli představit, kolik to dá práce, umlít kopeček mouky, ze které jsme zadělali kynuté těsto a upletli housky. Některé byly baculaté, jiné dlouhé nebo zatočené, ale vššechny vypadaly jako od pekaře.
Zatímco se nám našše housky pekly, podívali jsme se do přírodovědného oddělení v domě dětí, kde jsme si prohlédli akvária, bazén s žželvami, voliéru s papouššky, mohli jsme si pohrát s králíčky, morčaty i činčilou.
Po této prohlídce jsme se přemístili do tělocvičny, kde jsme si společně zahráli na bubny Drumbe, na kterých jsme si i zacvičili a zahráli hry.
Čekání na upečení naššich vlastnoručně vyrobených housek jsme si ješště zpříjemnili výrobou ovečky z pravého ovčího rouna.
Návšštěva postoloprtského domečku nám utekla jak mávnutím kouzelného proutku. Domů jsme se vraceli s krásnou, voňavou houskou a novými znalostmi a zᾞitky. Moc děkujeme děvčatům z Domu dětí Postoloprty za krásně prožžitý výlet.
Neudertová Vlaďka a Tothová Ilča.