Nejnovější zprávy ze školního klubu

31.03.16 Výletování v Praze

Ve čtvrtek 24. 3. jsme s dětmi vyrazili na velikonoční výlet do Prahy. V plánu jsme měli navštívit muzeum Lega, muzeum voskových figurín a muzeum tortury. Muzeum Lega, které se nachází na Národní třídě, je vlastně soukromá sbírka Lego kostek, kterou majitel vystavil na obdiv pražským turistům. Expozice začíná ve sklepních prostorách, kde jsme mohli vidět třeba Taj Mahal, Karlův most, Národní muzeum, Eifelovu věž, vlakové nádraží i s funkčními mašinkami, stavbu domu i s jeřáby, celé ulice z Lego kostek, krtečka, lodě, Star Wars Lego a vůbec všechno možné, na co si člověk jen vzpomene. O patro výš si lze Lego stavebnice zakoupit a to nejen v krabicích, ale i na váhu.
Poté jsme se prošli po Starém městě a přes Staroměstské náměstí, kde byla krásná velikonoční výzdoba, jsme došli do Celetné ulice, kde se nachází Wax muzeum a muzeum tortury, kde jsme mohli vidět známé historické postavy jako je Karel IV. a jeho čtyři manželky, mistr Hanuš, mistr Jan Hus, císař Rudolf II. a mnohé další. Dále zde byli k vidění i mocní politici včetně Stalina a Hitlera a v neposlední řadě čeští sportovci a známé zahraniční pěvecké a herecké hvězdy.
Zajímavá byla návštěva muzea mučících nástrojů, kde jsme měli možnost vidět veškeré instrumenty, kterými ve středověku mistři kati nutili obviněné doznat se k činům, které provedli i neprovedli.
Jelikož nám zbyla spousta času, šli jsme se občerstvit do fast foodu a poté jsme strávili hodinku na dětském hřišti. Výlet byl fajn, a i přestože byl fyzicky trošku náročnější, děti si ho užily.

Foto zde: http://zsjpesaty.rajce.idnes.cz/Muzeum_Lega%2C_Wax_muzeum_Praha_24.3./