Čestné prohlášení o negativním testu generované přímo rodičem v BAKALÁŘÍCH

Bakaláři nově umožňují zákonným zástupcům generovat dokument s čestným prohlášením o negativním testu žáka přímo z aplikace. Stačí se jen přihlásit a vytisknout.
Na základě mimořádného opatření MZČR ze dne 10. 5. 2021 mohou žáci při vstupu do provozovny (holičství, kadeřnictví,…) nebo amatérští sportovci mladších 18 let při sportovní přípravě organizované sportovními svazy, doložit negativní výsledek antigenního testu čestným prohlášením jejich zákonného zástupce, že ve škole absolvovali nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2.
Vytvoření čestného prohlášení je snadné. Stačí se jen přihlásit do webové aplikace BAKALÁŘI, na horní liště kliknout na tlačítko Potvrzení COVID-19 a sestavu vytisknout. Pak už zbývá jen doplnit požadované údaje.