S dětmi do pravěku

S družinkou jsme se vydali prozkoumat minulost a navštívili jsme History Park Ledčice. Měli jsme připravený program a tým zkušených lektorů, který se o nás postaral. Zahráli jsme si na archeology a za pomoci nářadí objevili a prozkoumali vykopávky keltského bojovníka a slovanské prosté ženy. Další náročnou prací, kterou v době kamenné obstarávaly ženy, bylo mletí obilí, tedy spíše drcení pšenice pomocí kamenů. Děti si vyzkoušely, jak těžké bylo rozdělat oheň, vyrobit pravěký nástroj či vyrobit nitě z vlny. Mezi oblíbenou zábavu dětí patřilo 3 D pískoviště, na kterém si mohly vymodelovat terén krajiny. Děti si nejen užily zábavné úkoly, ale hravou formou si vyzkoušely různé aktivity, díky kterým se dozvěděly více o historii člověka. Nechybělo ani občerstvení v bistru U mamuta a nákup suvenýrů. Cestou k autobusu jsme se zastavili na místním dětském hřišti, kde jsme protáhli svá těla. Ani se nám nechtělo domů, ale musely jsme načerpat síly na další výlet.

více foto v naší fotogalerii