Pasování na indiána

Dnes byl pro děti připravený výukový program ,,Poznej les“. Hravou formou se seznámily s lesními zvířaty žijící v Krušných horách a jejich způsobem života. Zjistily, kde a jak bydlí, jak si obstarávají potravu a proč jsou vlastně pro les důležitá. Podle stop poznaly, kdo po cestě prošel, nebo které zvíře zde zanechalo pobytové znamení. Pomocí smyslových her poznaly les i trošku jinak. Vyzkoušely si razítkovat stopy zvířat a také frotáže na místních frotážových pultech se stopami, ptáky a houbami. Přímo na místě v lese poznávaly děti vliv okolí na život lesa, počítaly letokruhy na pařezu či objímaly starý dub. Dopoledne pro ně bylo nejen zábavné, ale i poučné. K obědu jsme měli kuře s bramborem a po krátkém odpočinku jsme se celí natěšení pustili do malování a zdobení totemu, který jsme si sami našli v lese. A že se to dětem víc než povedlo uvidíte v naší fotogalerii. Kostýmy, čelenky i totem už jsme měli a tak nám zbývalo ještě pasování. Po večeři nás navštívil šaman a my ho přivítali naším indiánským pokřikem. Každý byl pasován na své indiánské jméno, které si sám vymyslel a zapil ho ohnivou vodou. Posledním úkolem bylo vyluštění tajné zprávy. Dnešní den byl pro naše indiány opravdu plný zážitků. HAU KÓLA!