Úvod > O škole > Aktuality > DIGGILAB-palytechnické dílny na FSI UJEP

DIGGILAB-palytechnické dílny na FSI UJEP

27.9.2024

V rámci projektu volby povolání a předmětu informatiky měli naše děti jedinečnou příležitost navštívit Fakultu strojního inženýrství na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Tato návštěva byla nejen zábavná, ale především inspirativní a vzdělávací. Děti si během exkurze vyzkoušely moderní technologie, které běžně v rámci školní výuky nezažijí.

Hned na úvod se děti ponořily do světa virtuální reality (VR), kde mohly zažít fascinující edukační programy. Od vesmírných stanic a evoluce hvězd v rámci zeměpisu až po detailní pohled na lidské srdce a krevní žíly v biologii – děti se doslova ocitly ve vědeckém světě budoucnosti. Díky VR si mohly prohlédnout i reaktor a zjistit, jak funguje v praxi.

Další zajímavostí byl pohled na funkci ICT ramene, které měly děti možnost vidět v akci. Tento zážitek jim umožnil pochopit, jak se tato technologie chová v reálných situacích. Na exkurzi nechybělo ani seznámení s 3D tiskem. Děti viděly proces tvorby předmětů na vlastní oči, což jim poskytlo skvělý úvod do tisku, který je čeká v hodinách informatiky.

Poslední část exkurze byla zaměřena na technickou dílnu, kde se děti seznámily s procesem odlévání a výrobou součástek motoru. Právě tato dílna je zaujala nejvíce, a díky ní získaly lepší představu o tom, jak složitá a zajímavá může být práce strojního inženýra.

Děkujeme učitelům z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně za poutavý a praktický výklad. Děti si odnesly spoustu nových poznatků a zkušeností, které je mohou inspirovat v jejich dalším vzdělávání a při rozhodování o budoucí kariéře.

Mgr. P. Formánková