Úvod > Aktivity školy > Školní parlament

Školní parlament

Již od roku 2008 rokem působí na 2. stupni školní parlament. Každá třída zde má 2 zástupce, kteří se přibližně jedenkrát za 2 měsíce schází na schůzce se svým koordinátorem. Zde jsou žáci vždy seznámeni s plánovanými školními akcemi, pak dostanou prostor pro své návrhy a připomínky k chodu školy. Na návrh žáků byl např. upraven čas zvonění na velkou přestávku, dovolen volný pohyb při velké venkovní přestávce, dovoleno sprchování po sportovních hrách, dokoupena zrcadla na toalety, připravena Bláznivá olympiáda na konec školního roku, vyhlášena celoškolní ekosoutěž. Školní parlament se také zapojuje do charitativních akcí jako Den proti rakovině, spolupracuje s organizací Život dětem. Přínosem parlamentu je, že se žáci učí vzájemně komunikovat, sami se rozhodovat a také se snaží přispět ke zkvalitnění výuky a školního prostředí.

Koordinátor Mgr. Vlasta Bártová

Zástupci školního parlamentu pro školní rok 2023/24